S U P P M E D
Produkty

Aspirační terapie

  • Informace

Princip metody

Princip je nesmírně jednoduchý. Do žaludku je přes břišní stěnu zavedený silikonový katetr. Na kůži je zakončen plochým portem s chlopní. Na tento port pacient zhruba 20 minut po jídle napojí aspirační zařízení, otevře chlopeň a část obsahu odstraní ze žaludku. Tím se významně sníží množství přijatých kalorií, což vede k váhovému úbytku. Princip implantace je stejný jako u aplikace tzv. Perkutánní endoskopické gastrostomie (PEG). Pacient jí může mít klidně i několik let.

Vhodný typ pacientů

Tato metoda prakticky nemá žádná omezení. Je vhodná u pacientů s vyšším stupněm obezity, kteří nemohou redukovat hmotnost jinou cestou, nebo chtějí poměrně rychle a efektivně zhubnout před operací, aby se snížilo riziko výkonu.

Zavádění

Zavádění se provádí endoskopickou cestou – přes ústa pacienta. Nejedná se o chirurgický zákrok, trvá řadově pouze cca 15 minut a nevyžaduje uspání pacienta ani hospitalizaci. Pacient je pouze utlumen zklidňujícími léky jako při běžném endoskopickém vyšetření. V místě průchodu hadičky břišní stěnou se používá jen injekce k místnímu znecitlivění.